Digipööre

Oleme ProgeTiiger programmilink opens on new page kuuluv haridusasutus. 

Hariduse Infotehnoloogia SA (HITSA) avas 2019 aastal ProgeTiigri programmi seadmetetaotlusvooru, kus oli võimalik osaleda kõigil alus- ja üldharidusasutustel (sh erakoolid ja erikoolid), kes soovisid lastele/õpilastele korraldada IT keerukamate oskuste õpetamist (programmeerimine, robootika, digimeedia) seadmete soetamiseks toetust. Toetust sai taotleda mikrokontroller arendusplaatide, robootika komplektide ja nende riistvaraliste lisade, elektroonika-mehhaanika KIT-ide, 3D printerite ning programmeeritavate droonide soetamiseks.

 

TLAK taotles lasteasutusse MatataLab komplekte, mis on mõeldud ekraanivabaks programmeerimiseks ja võimaldab varajases eas õppida programmeerimist läbi mängulise ning käelise tegevuse. Sobib kasutamiseks eelkõige eelkooliealistele või õpilastele I kooliastmes, ka vanematele. Komplekt annab lapsele kohese eduelamuse ja õpetab aru saama, et programmeerimine on tegelikult lihtne. Olles õppinud programmeerimise põhitõdesid, on lapsed võimelised hiljem haarama palju abstraktsemaid programmeerimisülesandeid.

 

Lisaks õnnestus soetada Dash ja Dot põrandarobotid, mis omakorda annavad tagasisidet värvi ja heliga. Küljes on kolm mikrofoni, kaugusandurid jms. Lisaks saab Dash oma pead liigutada. Koos tahvelarvutiga saab roboteid programmeerida liikuma kindlal rajal või muid lihtsamaid tegevusi sooritama. Lapsed õpivad mänguliselt ja loovalt erinevaid probleeme lahendama, areneb loogiline mõtlemine ja eeldused programmeerimisega alustamiseks.

 

2018 aastal oli võimalik kõigil alus- ja üldharidusasutustel Hariduse Infotehnoloogia SA ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvoorust taotleda seadmete toetust, nt mikrokontroller arendusplaatide, robootika komplektide ja nende riistvaraliste lisade, elektroonika-mehhaanika KIT-ide, 3D-printerite või 3D-printer KIT-ide ning programmeeritavate droonide soetamiseks.

TLAK taotles lasteasutusse Bee-Bot ja Blue-Bot roboteid laadimisalusega,Bee-Blue Bot läbipaistvaid taskutega matte, Ozobot Bit 2.0 roboteid ja Ozobot Evo stardikomplekti.

 
pilt on illustratiivne (Dash, Dot'id, Bee- ja Blue-Bot, Ozobot'id)

Avaldatud 26.04.2023. Viimati muudetud 10.09.2023.